• English Русский
Профспілковий санаторій Хмільник
ПРОФСПІЛКОВИЙ САНАТОРІЙ

ХМІЛЬНИК

Підтверджена ефективність оздоровлення 98%

Ціна від 1200 грн
Отримати консультацію

Маєте посвідчення групи інвалідності? Бронюйте за тел. (063)700-05-00 та отримуйте знижку при поселенні!

Протипоказання до підводного витягування хребта та до сухої тракції в Профспілковому санаторії Хмільник.

18 жовт. 2019 р.

Протипоказання до підводного витягування хребта та до сухої тракції – розповідає лікар Профспілкового санаторію «Хмільник», спеціаліст з 23-річним стажем практики, лікар загальної хірургії, лікар вертебрології та ультразвукової доплерографії – Юрій Юрійович Келемен.  

Є загальні протипокази до радону, і протипокази відносно хребта.

Спершу про загальні протипокази до витягування в Профспілковому санаторії «Хмільник»:

  1. З боку серця: гіпертонічні кризи, гіпотонія ( пацієнт може отримати колапс: температура, судини розширяються, і може бути втрата свідомості), порушення серцевого ритму (якщо є аритмія, часта чи постійна).
  2. З боку щитовидної залози: вузловий чи дифузний зоб, або порушення гормональні – тоді  не призначаєм, бо радон це, як-не-як, радіація, і він провокує проблеми зі щитовидною залозою.
  3. Перенесені інфаркти. Це протипоказ на все життя.
  4. Якщо була в анамнезі онкологія, навіть якщо на ранніх стадіях, якщо пацієнт прооперований і вже все гаразд багато років, все одно не можна.
  5. Ліпоматоз – доброякісні утворення, жировики по всьому тілу. Радон може провокувати їх ріст та появу нових утворень.
  6. Порушення мозкового кровотоку. Якщо були в анамнезі інсульти, не залежно чи геморагічні чи ішемічні, тому що можна спровокувати появу нового інсульту – рецидив.
  7. Якщо в анамнезі були туберкульоз або специфічні інфекційні захворювання, які впливають на кісткову тканину : туберкульозні спондиліти, запальні процеси самих хребців – витяг не призначається.
  8.  Віковий ценз. До18 років радон стараємось не призначати. До 63 років, якщо нема протипоказів з боку хребта, то призначаєм витяг. 63-70 роки - це вже відносний протипоказ, вже дивимось по стану пацієнта. Старше 70 років радонотерапію вже не призначаєм.
  9. Жовчокам’яна хвороба (якщо є камінці жовчного міхура) та ниркова колька, тобто сечокам’яна хвороба. Справа в тому, що підводний витяг може спровокувати зрушення камінців з місця, і якщо була стабільна форма, можна її перевести в активну. Тобто, якщо камінець зрушився, він перекриває вихід або сечоводу, або жовчних шляхів. Автоматично ми можем пацієнта спровокувати на оперативне лікування. Кам’яна хвороба – це протипоказ до витягування.
  10. Остеопороз – дефіцит кальцію в кістковій тканині. Якщо в пацієнта остеопенія, тобто схильність або початкові явища остеопорозу - то можна призначати, це є відносний протипоказ. Звісно, виходячи зі стану пацієнта, та з того, які є проблеми є по хребту. Якщо дифузний остеопороз - тобто, нестача кальцію - взагалі по всій кістковій тканині, то витяг не призначається.
  11. Спайкова хвороба після перенесених операцій в черевній порожнині – при такому захворюванні витягування не призначається. При тракції, в випадку, якщо буде пошкодження якоїсь спайки, можна спровокувати внутрішню черевну кровотечу.

Протипокази до витягування в Профспілковому санаторії «Хмільник» з боку самого хребта:

 1. Якщо є стенозування хребетного каналу, тобто є звуження каналу – в шийному, грудному чи поперековому відділі – це відносний протипоказ, тому дивимось по стану пацієнта,: якщо з невеликою вагою, то можна призначити. Якщо великий, тобто абсолютний стеноз каналу – витяг протипоказаний.

2. Грижі дисків. Якщо кила – тобто грижа - диска секвестрована, тобто є здатність до розпаду самої грижі, або кила осифікована, це коли вже в ній відклався кальцій і вона вже груба по структурі – це є протипоказ. Якщо інтрафорамінальна грижа, яка викликає порушення інервації, тобто парез, руки чи ноги – це вже незворотне явище і є протипоказом. Якщо грижа з порушенням функції тазових органів, тобто, це вже груба патологія, це є протипоказ. Якщо кила великих розмірів, і йде з міграцією, тобто буває, що випинання диска йде під зв’язку і вона опускається донизу або (в рідких випадках) піднімається доверху - це також є протипоказанням.

3. При великих розмірах гемангіоми. Гемангіома - це доброякісне утворення: в тілі хребця утворюється порожнина, яка заповнена судинами – капілярами. Це доброякісне новоутворення, але так як вона в тілі хребця, то додаткове навантаження давати не можна. Якщо невеликих розмірів гемангіома – ще призначаєм; але якщо гемангіома велика, або декілька маленьких – гемангіоматоз – це протипоказ до витягування.

4. Якщо були в анамнезі травми хребта, переломи, тобто він зрісся але деформація залишається на все життя – в таких випадках теж не можна тягнути.

5. В анамнезі перенесені операції на самому хребті – протягом трьох років після оперативного втручання спину не тягнем. Пізніше - будь ласка, але знов-таки, виходячи з того, які будуть дані обстеження.

6. Ще є вроджені патології з боку хребта, так звані, spina bifida. Це якщо не зарощені дужки якогось хребця, то витяг хребта не призначається.

7. В людей при важкій фізичній праці, або в спортсменів, часто буває так звана нестабільність, зміщення хребців по відношенню один до другого. В них жовті зв’язки розслаблені, розтягнуті, і не можуть утримати на місці хребці. Пацієнт робить КТ чи МРТ, і в нього виявляється лістез - тобто зміщення хребців по відношенню один до одного. Бувають випадки, коли хребет як сходинки. Це драбинчастий лістез, і при таких випадах витягування не призначається, тому що зв’язка вже перерозтягнута, якщо ми зараз ще почнем тягнути, то ми хребці поставим на місце, але зв’язка ще більше розтягнеться, і в подальшому буде ще більше зміщення хребців. Це теж протипоказ.

Часто пацієнти приїжджають в наш санаторій «Хмільник», вдома не консультуються з лікарями, і мають протипокази, які виявляються вже на місці. Люди не мають інформації. Тому ми всім радимо: перед приїздом проконсультуйтесь з сімейним лікарем, чи неврологом, щоб визначитись, чи немає протипоказів. Навіть  не конкретно про хребет, а загальних. Акцент лікування в нас робиться на радон, тому люди які приїжджають з протипоказами до радону – їм показані лише сухі витягування.

Інші новини

Магнітотерапія в Профспілковому санаторії "Хмільник"

16 бер. 2023 р.

В Профспілковому санаторії «Хмільник» магнітотерапію призначають в комплексному лікуванні захворювань, в поєднанні з іншими методами, такими як фізіотерапія, масаж та гідротерапія. Процедури магнітотерапії проводяться під наглядом сп... Докладніше

Лікування дітей в Профспілковому санаторії «Хмільник»

19 січ. 2023 р.

Санаторій «Хмільник» - дорослий заклад, повноцінна путівка на дитину не виписується. Чому? Тому що ми – радоновий курорт, а радон - це радіація, навіть в міні дозах, навіть промені-активатори, але все одно. Вагітним та дітям –... Докладніше

Радонові ванни: як впливають на організм. Правила прийому ванн.

11 серп. 2022 р.

Радон – основний лікувальний фактор на курорті Хмільник загалом, та в Профспілковому санаторії зокрема. Радон – це газ, котрим збагачуються грунтові води, проникаючи крізь тріщини гранітного щита. Радонові мінеральні води добувають з г... Докладніше

На верх
Ласкаво просимо. Ми працюємо для Вас!
© Профспілковий санаторій Хмільник 2023