• English Русский
Профспілковий санаторій Хмільник
ПРОФСПІЛКОВИЙ САНАТОРІЙ

ХМІЛЬНИК

Підтверджена ефективність оздоровлення 98%

Ціна від 1250 грн

Протипоказання до підводного витягування хребта та до сухої тракції в Профспілковому санаторії Хмільник.

18 жовт. 2019 р.

Протипоказання до підводного витягування хребта та до сухої тракції – розповідає лікар Профспілкового санаторію «Хмільник», спеціаліст з 23-річним стажем практики, лікар загальної хірургії, лікар вертебрології та ультразвукової доплерографії – Юрій Юрійович Келемен.  

Є загальні протипокази до радону, і протипокази відносно хребта.

Спершу про загальні протипокази до витягування в Профспілковому санаторії «Хмільник»:

 1. З боку серця: гіпертонічні кризи, гіпотонія ( пацієнт може отримати колапс: температура, судини розширяються, і може бути втрата свідомості), порушення серцевого ритму (якщо є аритмія, часта чи постійна).
 2. З боку щитовидної залози: вузловий чи дифузний зоб, або порушення гормональні – тоді  не призначаєм, бо радон це, як-не-як, радіація, і він провокує проблеми зі щитовидною залозою.
 3. Перенесені інфаркти. Це протипоказ на все життя.
 4. Якщо була в анамнезі онкологія, навіть якщо на ранніх стадіях, якщо пацієнт прооперований і вже все гаразд багато років, все одно не можна.
 5. Ліпоматоз – доброякісні утворення, жировики по всьому тілу. Радон може провокувати їх ріст та появу нових утворень.
 6. Порушення мозкового кровотоку. Якщо були в анамнезі інсульти, не залежно чи геморагічні чи ішемічні, тому що можна спровокувати появу нового інсульту – рецидив.
 7. Якщо в анамнезі були туберкульоз або специфічні інфекційні захворювання, які впливають на кісткову тканину : туберкульозні спондиліти, запальні процеси самих хребців – витяг не призначається.
 8.  Віковий ценз. До18 років радон стараємось не призначати. До 63 років, якщо нема протипоказів з боку хребта, то призначаєм витяг. 63-70 роки - це вже відносний протипоказ, вже дивимось по стану пацієнта. Старше 70 років радонотерапію вже не призначаєм.
 9. Жовчокам’яна хвороба (якщо є камінці жовчного міхура) та ниркова колька, тобто сечокам’яна хвороба. Справа в тому, що підводний витяг може спровокувати зрушення камінців з місця, і якщо була стабільна форма, можна її перевести в активну. Тобто, якщо камінець зрушився, він перекриває вихід або сечоводу, або жовчних шляхів. Автоматично ми можем пацієнта спровокувати на оперативне лікування. Кам’яна хвороба – це протипоказ до витягування.
 10. Остеопороз – дефіцит кальцію в кістковій тканині. Якщо в пацієнта остеопенія, тобто схильність або початкові явища остеопорозу - то можна призначати, це є відносний протипоказ. Звісно, виходячи зі стану пацієнта, та з того, які є проблеми є по хребту. Якщо дифузний остеопороз - тобто, нестача кальцію - взагалі по всій кістковій тканині, то витяг не призначається.
 11. Спайкова хвороба після перенесених операцій в черевній порожнині – при такому захворюванні витягування не призначається. При тракції, в випадку, якщо буде пошкодження якоїсь спайки, можна спровокувати внутрішню черевну кровотечу.

Протипокази до витягування в Профспілковому санаторії «Хмільник» з боку самого хребта:

 1. Якщо є стенозування хребетного каналу, тобто є звуження каналу – в шийному, грудному чи поперековому відділі – це відносний протипоказ, тому дивимось по стану пацієнта,: якщо з невеликою вагою, то можна призначити. Якщо великий, тобто абсолютний стеноз каналу – витяг протипоказаний.

2. Грижі дисків. Якщо кила – тобто грижа - диска секвестрована, тобто є здатність до розпаду самої грижі, або кила осифікована, це коли вже в ній відклався кальцій і вона вже груба по структурі – це є протипоказ. Якщо інтрафорамінальна грижа, яка викликає порушення інервації, тобто парез, руки чи ноги – це вже незворотне явище і є протипоказом. Якщо грижа з порушенням функції тазових органів, тобто, це вже груба патологія, це є протипоказ. Якщо кила великих розмірів, і йде з міграцією, тобто буває, що випинання диска йде під зв’язку і вона опускається донизу або (в рідких випадках) піднімається доверху - це також є протипоказанням.

3. При великих розмірах гемангіоми. Гемангіома - це доброякісне утворення: в тілі хребця утворюється порожнина, яка заповнена судинами – капілярами. Це доброякісне новоутворення, але так як вона в тілі хребця, то додаткове навантаження давати не можна. Якщо невеликих розмірів гемангіома – ще призначаєм; але якщо гемангіома велика, або декілька маленьких – гемангіоматоз – це протипоказ до витягування.

4. Якщо були в анамнезі травми хребта, переломи, тобто він зрісся але деформація залишається на все життя – в таких випадках теж не можна тягнути.

5. В анамнезі перенесені операції на самому хребті – протягом трьох років після оперативного втручання спину не тягнем. Пізніше - будь ласка, але знов-таки, виходячи з того, які будуть дані обстеження.

6. Ще є вроджені патології з боку хребта, так звані, spina bifida. Це якщо не зарощені дужки якогось хребця, то витяг хребта не призначається.

7. В людей при важкій фізичній праці, або в спортсменів, часто буває так звана нестабільність, зміщення хребців по відношенню один до другого. В них жовті зв’язки розслаблені, розтягнуті, і не можуть утримати на місці хребці. Пацієнт робить КТ чи МРТ, і в нього виявляється лістез - тобто зміщення хребців по відношенню один до одного. Бувають випадки, коли хребет як сходинки. Це драбинчастий лістез, і при таких випадах витягування не призначається, тому що зв’язка вже перерозтягнута, якщо ми зараз ще почнем тягнути, то ми хребці поставим на місце, але зв’язка ще більше розтягнеться, і в подальшому буде ще більше зміщення хребців. Це теж протипоказ.

Часто пацієнти приїжджають в наш санаторій «Хмільник», вдома не консультуються з лікарями, і мають протипокази, які виявляються вже на місці. Люди не мають інформації. Тому ми всім радимо: перед приїздом проконсультуйтесь з сімейним лікарем, чи неврологом, щоб визначитись, чи немає протипоказів. Навіть  не конкретно про хребет, а загальних. Акцент лікування в нас робиться на радон, тому люди які приїжджають з протипоказами до радону – їм показані лише сухі витягування.

Інші новини

Комплексне лікування хворих на цукровий діабет в Профспілковому санаторії «Хмільник»

26 квіт. 2024 р.

Позитивний вплив радонових ванн на вуглеводний обмін хворих цукровим діабетом пояснюється покращенням периферійного кровообміну та мікроциркуляції, зменшенням гіпоксії, що сприяють підвищенню чутливості периферійних тканин до інсуліну. При прийомі... Докладніше

17 лист. 2023 р.

Не рідко в процесі лікування мінеральними радоновими водами виникає бальнеологічна реакція. На жаль, і по сьогодні єдиної думки про суть і значення цієї реакції немає. Різні автори називають її по-різному та і в тлумаченні є багато суперечностей. Лік... Докладніше

Магнітотерапія в Профспілковому санаторії "Хмільник"

16 бер. 2023 р.

В Профспілковому санаторії «Хмільник» магнітотерапію призначають в комплексному лікуванні захворювань, в поєднанні з іншими методами, такими як фізіотерапія, масаж та гідротерапія. Процедури магнітотерапії проводяться під наглядом сп... Докладніше

На верх
Ласкаво просимо. Ми працюємо для Вас!
© Профспілковий санаторій Хмільник 2024