• English Русский
Профспілковий санаторій Хмільник
ПРОФСПІЛКОВИЙ САНАТОРІЙ

ХМІЛЬНИК

Підтверджена ефективність оздоровлення 98%

Ціна від 1250 грн

Механізм дії радону на організм

14 квіт. 2019 р.

На бальнеологічному курорті Хмільник, як і на будь-якому курорті, на результат лікування впливають режим, клімат, ландшафт, відповідне харчування, віра хворого в цілющість курортних факторів та ін. Але провідну роль в лікуванні в Профспілковому санаторії «Хмільник» грає основний бальнеологічний фактор – мінеральні радонова вода.

В основі дії мінеральної води лежать механічні, термічні і хімічні фактори. Великий фізіолог Є. С. Лондон перший встановив біологічний вплив на організм радіоактивних випромінювань.

В лікувальних мінеральних волах в Профспілковому санаторії Хмільник є в малих і середніх кількостях мінеральні компоненти, радон, вуглекислота, азот, кисень і гази, які рідко зустрічаються; органічні речовини (типу бітумів, гумінові, нафтенові кислоти та ін.), силіцій, метаборна кислота, мікроелементи, а також речовини, які утворюють плівку на поверхні води ванни і не дають можливості газам випаровуватись.

В радонових та вуглекисло-радонових водах на курорті Хмільник в розчиненому вигляді є радон. Радон – це продукт розпаду радію; він являє собою радіоактивний газ. Розчиненість його у воді зменшується з підвищенням температури води та збільшенням в ній солей.

Радон не вступає в хімічні сполуки, при його розкладі утворюються нетривкі продукти.

Під час приймання радонових ванн нетривкі продукти розпаду утворюють на шкірі хворого активний наліт. Радіоактивний наліт збільшується під час протікання води або рухів хворого у ванній, при слабокислій реакції мінеральної води, при наявності вуглекислоти та ін. Радон проникає в організм через шкіру та при вдиханні – через легені. Встановлено, що з підвищенням температури радонових ванн збільшується і проникнення радону через шкіру. Наявність вуглекислоти у воді радонових ванн також сприяє цьому; із збільшенням концентрації радону у воді збільшується і кількість радону, що проникає через шкіру.

Проникаючи через шкіру, слизові оболонки та легені, радон надходить у кров і розноситься нею по всьому організму.

Радонові ванни поглиблюють сон і зменшують больовий синдром – що зумовлено відповідною зміною процесів збудження і гальмування у вищих відділах центральної нервової системи. Вирівнюється порушений основний обмін, поліпшуються утилізація кисню. Під впливом лікування радоновими ваннами в санаторії Хмільник тканини організму зазнають такої зміни, повторним наслідком якої є зменшення затримки в них сечової кислоти та посилення її виділення.

Лікування хворих з різким порушенням вуглеводного обміну (діабет) радоновими ваннами протягом місяця зменшувало кількість цукру в крові і сечі.

Доведено підвищення перетравлюючої сили панкреатину, посилення діастатичних властивостей слини і панкреатичного соку, підвищення ферментативних властивостей пепсину.

Радонові ванни діють на велику рецепторну зону шкіри через екстрерорецептори. Радон і продукти його розпаду , потрапляючи в кров, розносяться по всьому організму і діють на велику групу інтерорецепторів.

Одночасно з цим або трохи пізніше настає наступна фаза дії радону і продуктів його розпаду, яка дуже впливає на біохімічні процеси в тканинах та органах тіла; в результаті цього впливу за участю нервової системи настають складні зрушення в обмінних процесах і функціональні зміни в різних органах і системах організму. Це – друга нервово-хімічна фаза впливу курортних факторів на організм.

Вуглекисло-радонові ванни в Профспілковому санаторії Хмільник діють нейрогуморальним шляхом на гемодинамічні та протоплазматичні процеси. При цьому спостерігається розширення периферичних судин, сповільнення ритму серцевих скорочень, збільшення діурезу, зменшення цукру в крові. Підвищується тонус блукаючого нерва, поліпшується і сповільнюється дихання, нормалізується функція ендокринних залоз.

 Під впливом радонових ванн поліпшується кровообіг, вирівнюється склад червоної та білої крові.

Ласкаво запрошуємо! Ми повернемо Вам здоров’я!

 

Інші новини

Свято вишиванки в Профспілковому санаторії «Хмільник»

16 трав. 2024 р.

Колектив санаторію «Хмільник» щиро вітає відпочиваючих зі Святом вишиванки! Нехай вишиванка, як символ національної ідентичності, як історія поколінь українців – що вшита в кожен колір та малюнок – буде свідком нашої єдност... Докладніше

Встигніть скористатись старими цінами до 10 травня 2014 року!

18 квіт. 2024 р.

Повідомляємо, що з 11 травня цього року ми вимушені підняти ціни на санаторно-курортні послуги в Профспілковому санаторії «Хмільник». Це необхідна міра, спричинена підвищенням цін на ресурси та інші необхідні витрати в процесі організації... Докладніше

Кількість днів для оздоровлення в Профспілковому санаторії «Хмільник»

24 бер. 2024 р.

Класична путівка до Профспілкового санаторію «Хмільник» десятиліттями складала 24 дні. Потім її трохи зменшили – до 21 дня. А коли люди почали їздити за власний кошт – кількість днів почала зменшуватись відповідно фінансових м... Докладніше

На верх
Ласкаво просимо. Ми працюємо для Вас!
© Профспілковий санаторій Хмільник 2024