• English Русский
Профспілковий санаторій Хмільник
ПРОФСПІЛКОВИЙ САНАТОРІЙ

ХМІЛЬНИК

Підтверджена ефективність оздоровлення 98%

Ціна від 1250 грн

Остеохондроз, протрузії та міжхребцеві грижі – показання до витягування хребта в Профспілковому санаторії «Хмільник».

31 серп. 2019 р.

Туристичний інформаційний центр Профспілкового санаторію «Хмільник» подовжує бесіду з лікарем загальної хірургії, лікарем вербетології та ультразвукової доплерографії - Юрієм Юрійовичем Келеменом.

  • Які є показання до витягування хребта?

Для витягувань шийного відділу хребта: біль в самому хребті, біль віддає в плечі чи в руки, підтерпання чи м’язова слабкість в руках, головний біль, важкість в потиличній ділянці. При витягуванні знімається компресія на корінці і на хребцеві артерії, за рахунок цього покращується кровоток до голови.

Стосовно грудного відділу: часто є так званий псевдо кардіологічний синдром -давлючий біль в ділянці серця. Пацієнти роблять обстеження, проходять консультації кардіолога, і проблем не виявляється; а по суті проблема в грудному відділі хребта. Корінець піджимає, і біль просто віддає в ділянку серця, пацієнт відчуває що болить не сам хребет, а чітко в ділянці серця. Під час витягування хребта відбувається декомпресія спинномозкового корінця, який був зажатий, і проблема зникає.

Для тракції поперекового відділу: біль в ділянці попереку, в ділянці сідниць, біль віддає в нижні кінцівки, часто біль віддає в пах – це теж характерно для проблем з попереком, також при порушеннях сечовидільної системи, порушеннях функції тазових органів – це свідчить про те, що теж проблема в попереку. Це є показом до витягування хребта.

  • Тобто, при яких захворюваннях призначається витягуванна хребта? Лише при грижах?

Не лише грижі є показаннями, а банально остеохондроз. Самі незначні зміни, які виникають в хребті, це остеохондроз: з часом рідина в міжхребцевих дисках втрачається, і вони просідають, автоматично відстань між хребцями зменшується і вже йде компресія - тиск - на корінці, що й викликає біль.  Що таке корінці? Від спинного мозку вправо і вліво між кожним хребцем відходять нервові корінці, які нервують ту чи іншу ділянку. От якщо на якомусь рівні хребці просіли, там нерв затискує. Якщо йде тиск на корінець, котрий уже зажатий, до того ж  страждає кровоток, в результаті він ще й набрякає. Виникає біль і порушення чутливості. Для цього призначене витягування, щоб цю симптоматику зняти.

  • Давайте ще раз акцентуєм: в чому різниця між протрузіями та грижами?

Протрузії – це випинання диска без порушення цілісності фіброзого кільця. Тобто, міжхребцевий диск – це фіброзне кільце – і воно герметичне, всередині як холодець, і в центрі пульпозне ядро. Якщо йде випинання стінки самого фіброзного кільця вбік – це протрузія, без порушень цілісності. Якщо ж йде порушення цілісності, і вміст самого диска вже вийшов за межі – це вже грижа, кила міжхребцевого диска. При протрузії буває випинання циркулярне, тобто, грубо кажучи, його розчавило і він вийшов в різні сторони. А буває, коли чітко йде в бік. От коли випинання протрузії бокове - то 100% затискається корінець, і виникає біль. Грижа – це вже більш ускладнене випинання диска, і відповідно більше проблем, і не так легко лікується.  Простіше надати допомогу при протрузії ніж чим при килі диска. В будь-якому випадку, лікування захворювань хребта в Профспілковому санаторії «Хмільник» дуже ефективне та зі стійким результатом.

Інші новини

Комплексне лікування хворих на цукровий діабет в Профспілковому санаторії «Хмільник»

26 квіт. 2024 р.

Позитивний вплив радонових ванн на вуглеводний обмін хворих цукровим діабетом пояснюється покращенням периферійного кровообміну та мікроциркуляції, зменшенням гіпоксії, що сприяють підвищенню чутливості периферійних тканин до інсуліну. При прийомі... Докладніше

17 лист. 2023 р.

Не рідко в процесі лікування мінеральними радоновими водами виникає бальнеологічна реакція. На жаль, і по сьогодні єдиної думки про суть і значення цієї реакції немає. Різні автори називають її по-різному та і в тлумаченні є багато суперечностей. Лік... Докладніше

Магнітотерапія в Профспілковому санаторії "Хмільник"

16 бер. 2023 р.

В Профспілковому санаторії «Хмільник» магнітотерапію призначають в комплексному лікуванні захворювань, в поєднанні з іншими методами, такими як фізіотерапія, масаж та гідротерапія. Процедури магнітотерапії проводяться під наглядом сп... Докладніше

На верх
Ласкаво просимо. Ми працюємо для Вас!
© Профспілковий санаторій Хмільник 2024