• English Русский
Профспілковий санаторій Хмільник
ПРОФСПІЛКОВИЙ САНАТОРІЙ

ХМІЛЬНИК

Підтверджена ефективність оздоровлення 98%

Ціна від 1200 грн
Отримати консультацію

Маєте посвідчення групи інвалідності? Бронюйте за тел. (063)700-05-00 та отримуйте знижку при поселенні!

Витягування хребта - показання та ефективність. Розмова з лікарем загальної хірургії та вертебрології Ю. Ю. Келеменом.

26 серп. 2019 р.

Щоб висвітлити всі питання, пов’язані з витягуванням хребта: покази, протипокази та саму суть методики, ми взяли інтерв’ю в Юрія Юрійовича Келемена – лікаря Профспілкового санаторію «Хмільник», спеціаліста з 23-річним стажем практики, лікаря загальної хірургії, лікаря вертебрології та ультразвукової доплерографії.

 

  • Юрію Юрійовичу, що таке витягування хребта і для чого його роблять?

Витягування хребта призначено для того, щоб зняти компресію, тобто тиск, на спинномозкові корінці, які виходять між хребцями. За рахунок витягування відстань між хребцями збільшується, і автоматично знімається тиск на спинномозковий корінець – справа або зліва – який був до цього зажатий. Плюс, на фоні витягування хребта, зменшується тиск в самому міжхребцевому дискові. Випинання диска – протрузії, грижі – зменшуються в розмірах, і знімається компресія на спинномозкові корінці. В совокупності це приводить до того, що інтенсивність болю зменшується, та розширюється спинномозковий канал за рахунок зменшення випинання дисків.

  • Як саме проходить тракція?

Підводний витяг хребта проводиться в басейні для шийно-грудного витягування або для витягувань поперекового відділу. Це два окремі басейни.

Сама методика підводного витягування шийного відділу хребта в басейні з радоном наступна: є спеціальна перекладинка, до якої чіпляють людину. До перекладини прикріплена спеціальна петля Гліссона , завдяки якій фіксація йде шиї і підборіддя; і пацієнт, як поплавок, висить в басейні з радоном.  Витягування йде сугубо під власною вагою, додаткове навантаження не використовується.

При витягуванні попереку використовується інша конструкція: пацієнт лягає на платформу, його фіксують в грудному відділі, тобто йде фіксація до платформи, на поперек чіпляєм другий пояс, до якого прикріплюється ще додаткова вага, і щоразу вага збільшується на 2 кг. Платформа опускається в басейн з радоновою водою, витягування йде 15 хв. (і при витягуванні шийно-грудного відділу, і поперекового). Задача пацієнта: максимально м’язи розслабити, не робити жодних рухів. По проходженню 15 хв. витягування, пацієнта дістають.

Після витягування попереку є два правила: пацієнт дві години не сідає, і має бути в поясі від 4 до 5 годин. При витягуванні шийного відділу хребта пацієнт вдягає комірець, що фіксує шийний відділ; комірець необхідно носити від 1 до 2 годин.

Що брати з собою: купальник, рушник, комірець для шийного відділу. При витягуванні попереку: купальник, рушник, пояс для фіксації попереку.

  • Юрій Юрійович, в чому відмінності між сухим витягуванням та підводним?

Сухий витяг хребта в ділянці шиї проводиться або в положенні лежачи, або під кутом. Пацієнт просто лежить, фіксація йде за допомогою тієї ж самої петлі Гліссона, тракція відбувається механічно.

При підводному витягуванні: температура води 36-37 градусів, м’язи розслаблені, ми забираєм м’язовий опір і витягування більш ефективне, і швидше можна добитися розвантаження шиї. Плюс комбінована дія, так як витягування відбувається в басейні, і є контакт з радоном.

  • Є пацієнти, які побоюються сухого витягування. Наскільки це виправдано?

Зовсім не виправдано. Сухе витягування просто трішки важче переноситься. Вода має властивість виштовхувати, тобто людина легше переносить фізичне навантаження, ми можем навантажити людину більше додатковою вагою при витягуванні попереку. При сухому витягуванні м’язи не розслаблені, тому що пацієнт не в воді. Ви знімаєм м’язовий опір і йде краще витягування, ефективніше. Тому обов’язково за 20 хв. до витягування ми робимо масаж, додатково м’язи розслабляються і буде краще витягування. Ми робимо масаж при сухому витягуванні так само, там ще більш необхідно.  Просто фізично пацієнти відмічають, що сухий витяг хребта трішки більш болісно переноситься. М’язи не так розслаблені, і пацієнти відчувають більше дискомфорту. Підводне витягування переноситься легше.

Приїжджайте на лікування в Профспілкрвий санаторий "Хмільник" - в нас дуже висока ефективність, ви станете здоровіші та  щасливіші!

Інші новини

Магнітотерапія в Профспілковому санаторії "Хмільник"

16 бер. 2023 р.

В Профспілковому санаторії «Хмільник» магнітотерапію призначають в комплексному лікуванні захворювань, в поєднанні з іншими методами, такими як фізіотерапія, масаж та гідротерапія. Процедури магнітотерапії проводяться під наглядом сп... Докладніше

Лікування дітей в Профспілковому санаторії «Хмільник»

19 січ. 2023 р.

Санаторій «Хмільник» - дорослий заклад, повноцінна путівка на дитину не виписується. Чому? Тому що ми – радоновий курорт, а радон - це радіація, навіть в міні дозах, навіть промені-активатори, але все одно. Вагітним та дітям –... Докладніше

Радонові ванни: як впливають на організм. Правила прийому ванн.

11 серп. 2022 р.

Радон – основний лікувальний фактор на курорті Хмільник загалом, та в Профспілковому санаторії зокрема. Радон – це газ, котрим збагачуються грунтові води, проникаючи крізь тріщини гранітного щита. Радонові мінеральні води добувають з г... Докладніше

На верх
Ласкаво просимо. Ми працюємо для Вас!
© Профспілковий санаторій Хмільник 2023